Read on the go logo

2019 Hillsborough Summer Reading Challenge

June 10, 2019 – August 1, 2019

Congratulate the winners!

orbs
Read on the go logo
orbs

2019 Hillsborough Summer Reading Challenge

June 10, 2019 – August 1, 2019

Congratulate the winners!

Two ways to win!

WEEKLY CHALLENGES

Read the book of the week and submit your answers to the questions. There will be a weekly drawing for prizes to enjoy this summer and an invite to the End of Summer Reading Celebration on July 31.

SUMMER-LONG CHALLENGE

Log each book you read from June 10 – August 1. For every 5 books read, you will receive one entry to the end of summer drawing the first week of August.

Congratulations to the Summer-Long Challenge Winners

Progga S.

Carrollwood Elementary

Ayush R.

Deer Park Elementary

Carl V.

Hunter's Green Elementary

Adeline L.

Mabry Elementary

Collier K.

Roosevelt Elementary

Jaydriana L.

Lopez Elementary

Rylan V.

Sessums Elementry

Erick C.

Dunbar Elementary

Shayla Y.

Burns Middle

Jose S.-T.

Tomlin Middle

Kathleen E.

Roland Park K-8

Congratulations to the Weekly Winners

Week 5 Winners

Week 5 Winners

Haidyn C.

Stowers Elementary

Asmitha R.

Riverhills Elementery

Sai harshini K.

Williams Middle Magnet

Michael W.

Northwest Elementary

Kavin B.

Mango Elementary

Aubrey E.

Pride Elementary

Ansley E.

Pride Elementary

Grace M.

Lopez Elementary

Harsha V.

Riverhills Elementary

Cooper M.

Independence Academy

Elizabeth B.

Brooker Elementary

Bradon M.

Independence Academy

Hariniya V.

Riverhillls Elementary

Punya D.

Mckitrick Elementary School

Laney T.

Walden Lake Elementray

Eliana M.

Independence Academy

Alexander P.

Lincoln Magnet

Nicole P.

Lincoln Magnet

Catherine P.

Lomax Magnet

Brooke B.

Carrollowood Elementary

Week 4 Winners

Week 4 Winners

Saket B.

Lomax Elementary

Manojna B.

Lomax Elementary

Aayushi M.

Turner/Bartels K-8

Delina A.

Carrollwood Elementary

Alexander C.

Bevis Elementary

Erick C.

Dunbar Elementary

Eden T.

Williams Magnet Middle

Manav K.

Boyette Springs Elementary

Kelly D.

McKitrick

Maya K.

Preschool Program

Quang L.

Smith Middle

Aarohi C.

Valrico Lake Advantage Academy

Tayona S.

Ruskin Elementary

Vivaan D.

Riverhills Elementary

Jackson S.

Tampa Palms Elementary

Julian E.

Colson Elementary

Mia M.

Alexander Elementary

Prathik K.

Clark Elementary

Emily G.

Hunter's Green Elementary

Kierra C.

Baycrest Elementary

Week 3 Winners

Week 3 Winners

Darshan S.

Clark Elementary

Trae P.

Walker Middle Magnet

Stephen S.

Burns Middle

Jeffrey D.

Knights Elementary

Karina R.

Webb Middle

Ivonne P.

Williams Middle Magnet

Ethan S.

Heritage Elementary

Usoolisa M.

Corr Elementary

Joel J.

Turner /Bartels K-8

John A.

Schwarzkopf Elementary

Brandon M.

Claywell Elemetary

Kaushal T.

Bell Creek Academy

Emma P.

Roosevelt Elementary

Lucille T.

Carrollwood Elementary

Michael P.

Pride Elementary

Michael W.

Northwest Elementary

Morgan R.

Alafia Elementary

Noah B.

Anderson Elementary

Surina M.

Thompson Elementry

Alyssa R.

Dickenson Elementary

Week 2 Winners

Week 2 Winners

Roman S.

Colson Elementary

Tashif Z.

Colson Elementary

William H.

Independence Academy

Hollyn C.

Stowers Elementary

Ansley E.

Pride Elementary

Benicio A.

Carrollwood Elementary

Akanksha R.

Riverhills Elementary Magnet

Salma B.

Riverhills Elementary Magnet

Penelope J.

Morgan Woods Elementary

Katelyn W.

Southshore Charter Academy

Adasyn P.

Maniscalco Elementary

Shriyans M.

Turner/Bartels K-8

Eliana M.

Independence Academy

Aolani M.

Alexander Elementary

Emilie W.

Colson Elementary

Alexander C.

Bevis Elementary

Hailie W.

Colson Elementary

Michael S.

Brooker Elementary

Brayden S.

Lincoln Elementary

Week 1 Winners

Week 1 Winners

Keerthi P.

Pride Elementary School

Brennen O.

Valrico Lake Advantage Academy

Sarah B.

Riverhills Elementary

Yedrian M.

Schwarkpoff Elementary

Paige A.

McKitrick Elementary

Salara L.

Mary Bryant Elementary

Elizabeth B.

Brooker Elementary

Loryn S.

Heritage Elementary

Adrianna E.

Colson Elementary

Brady H.

Turner Bartels K-8

Nicolas F.

Bevis Elementary

Tyler E.

Independence Academy

Charles U.

Alafia Elementary

Alastair B.

Lincoln Elementary Magnet

Oliver S.

Symmes Elementary

DeAdrianna G.

Just Elementary

Jennifer V.

Independence Academy

Dylan W.

Hammond Elementary

Sushanth R.

Tampa palms Elementary

Gage B.

Anderson Elementary